Najlepsza kosiarka do małego ogrodu

Kosiarka do małego ogrodu powinna być mała i lekka, zwrotna i niedroga. Tu nie ma potrzeby inwestować w napęd ani w droższe silniki spalinowe. Doskonale sprawdzi się cicha i łatwa w obsłudze kosiarka popychana Hyundai HTDE 1400, polecana na działki do 500 m2. Ma stosunkowo długie, bo 38-centymetrowe ostrze, więc praca przy trawniku zajmie niewiele czasu.

Najlepszy robot koszący programowalny

Najlepszy robot koszący programowalny powinien być trwały i niezawodny, tak, by ze strony użytkownika wymagał minimalnego zaangażowania. A z drugiej strony – łatwy do precyzyjnego zaprogramowania. Dzięki temu nie pominie żadnej części trawnika ani nie uszkodzi np. kwietnej łąki. Niekwestionowany lider kategorii to robot koszący Hyundai HTDER50PW. Nigdy nie wyjedzie za określoną mu linię, a sam zjedzie do bazy, jeśli wyczerpie mu się bateria albo zacznie padać deszcz.

Najlepsza kosiarka do dużego ogrodu

Kosiarka do dużego ogrodu musi być naprawdę wydajna. Liczy się tu silnik o dużej mocy oraz długie ostrze i szeroki zakres koszenia. To niezbędne, aby pielęgnacja trawnika przebiegała sprawnie. Ważne też, by zasięg pracy urządzenia nie był ograniczony np. długością kabla, stąd najlepszym wyborem będzie tu silnik spalinowy. Liderem kategorii jest kosiarka Hyundai HTDT651RP-1. To urządzenie samojezdne, dzięki czemu koszenie nawet bardzo dużego ogrodu (do ok. 2200 m2) nie wymaga wysiłku.

Najlepsza kosiarka trójkołowa

Wspomniana kosiarka HTDT651RP-1 do dużych działek to model trójkołowy. Kosiarka trójkołowa jest dobrym wyborem tam, gdzie liczy się łatwość pokonywania zakrętów oraz różnic poziomu terenu. Nasz faworyt to kosiarka Hyundai HTDE461RP. Sprawdzi się na działce o dowolnej wielkości, gdyż ma silnik o mocy 1800 W oraz ostrze o uniwersalnej długości 46 cm. Dodatkowo mechanizm samojezdny umożliwia koszenie także osobom starszym lub mniej sprawnym.

Najlepsza kosiarka elektryczna

Kosiarki elektryczne mają wiele cennych zalet. Są stosunkowo lekkie i ciche, a praca z nimi nie powoduje emisji spalin. To cenne zarówno dla samego użytkownika, jak i jego sąsiedztwa oraz dla środowiska naturalnego. Z tych powodów są szczególnie chętnie wybierane do ogrodów miejskich. Którą z nich wybrać? Bestseller to klasyczna, popychana kosiarka elektryczna Hyundai HTDE1800 o mocy 1800 W i uniwersalnej średnicy cięcia 42 cm.

Najlepsza kosiarka bezprzewodowa

Kosiarki bezprzewodowe powstały po to, by omawiane już zalety urządzeń elektrycznych połączyć z pełną niezależnością, znaną z modeli spalinowych. Kto chce bliżej je poznać, powinien wybrać kosiarkę bezprzewodową Hyundai HTDEN40V-A. Ten lekki, poręczny sprzęt znakomicie sprawdzi się w miejskich ogrodach liczących do 600 m2. Do jego zalet należy też 50-litrowy kosz.

Najlepsza kosiarka spalinowa

Kosiarki spalinowe to królowe wielkich trawników. A zalety wyjątkowe na tle oferty rynkowej ma kosiarka spalinowa Hyundai HTDT561BSRP – model trójkołowy, zwrotny i łatwy w prowadzeniu (przy czym zablokowanie przedniego koła pozwala wykonywać długie proste kursy). Mocny silnik o pojemności 161 cm³ oraz szerokość koszenia 56 cm gwarantuje szybką pracę, a mechanizm samojezdny zapewnia łatwość obsługi. Wysokiej jakości ostrze wspomagane przez system wychwytywania liści odpowiada z kolei za perfekcyjną precyzję.