Poradnik wyboru idealnej wiertarko-wkrętarki akumulatorowej

Wiertarko-wkrętarki mają różną moc, w ofercie Hyundai Power Products dostępne są modele o napięciu akumulatora 18 V lub 20 V – odpowiednie zarówno dla profesjonalistów, jak i do drobnych prac remontowych czy majsterkowania. Można nimi wiercić otwory nawet w  materiałach o bardzo twardej nawierzchni.  

Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe są nieodłącznym elementem wyposażenia każdego warsztatu, zarówno amatorskiego, jak i profesjonalnego. Z powodzeniem znajdują zastosowanie w pracach remontowych, budowlanych, a nawet ogrodniczych. Różnorodność modeli dostępnych na rynku sprawia, że każdy, niezależnie od potrzeb, znajdzie odpowiednie dla siebie narzędzie. Hyundai Power Products oferuje szeroki wachlarz wiertarek-wkrętarek, które łączą w sobie najwyższą jakość, niezawodność i wydajność.

Moc i moment obrotowy 

Wiertarko-wkrętarki sieciowe marki Hyundai to urządzenia o wyższej mocy, które długi czas mogą pracować bez ryzyka przegrzania. Moc jest jednym z najważniejszych parametrów, który ma bezpośredni wpływ na wydajność i efektywność pracy narzędzia. Określa ona ilość energii, którą urządzenie jest w stanie wygenerować i skierować do wykonania zadania, czyli na przykład do wkręcania śrub czy wiercenia otworów. Wyższa moc oznacza, że narzędzie jest w stanie poradzić sobie z twardszymi materiałami oraz z wykonywaniem większej ilości pracy w krótszym czasie. Na przykład wiertarko-wkrętarka o większej mocy będzie w stanie wiercić otwory w betonie, stalach czy innych twardych materiałach, podczas gdy narzędzie o mniejszej mocy może być wystarczające do prac z drewnem czy plastikiem.

Duże znaczenie ma także moment obrotowy. Ten parametr określa przenoszenie mocy z silnika do uchwytu z wiertłem. Biegi pozwalają dobrać odpowiednie ustawienia do rodzaju pracy. Duży moment obrotowy (np. 38 Nm) pozwala na bardzo szybkie wiercenie. Przykładem wiertarko-wkrętaki z tak dużym momentem obrotowym jest Hyundai HPV20V.  

Wiertarko-wkrętarka 18 V Hyundai Power

Odpowiedni wybór zarówno do prac w domu, jak i na zewnątrz. Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka 18 V jest przydatnym narzędziem dla każdego majsterkowicza (np. Hyundai HPVD18L-A2). Zapewnia dużą moc, ergonomię, wydajność, szybkość, komfort i wydajną pracę.

Wiertarko-wkrętarki Hyundai Power przydają się m.in. w projektowaniu wnętrz, podczas remontów, do montażu mebli czy półek, do wiercenia w płytach gipsowo-kartonowych, tynku czy drewnie. Są niezastąpione także w ogrodach – do montażu desek tarasowych, wiaty ogrodowej.

Wiertarko-wkrętarka bezszczotkowa 20 V 

Mocniejszym narzędziem jest akumulatorowa wiertarko-wkrętarka wyposażona w silnik bezszczotkowy. To profesjonalny sprzęt, którego moc i jakość wykonania gwarantują niezawodność oraz wydajną pracę. Silnik bezszczotkowy pozwala na dłuższą pracę i zużywa mniej prądu. Jest też wyjątkowo wydajny – stosunkowo rzadko się psuje – jest mniejszy i lżejszy, ale zarazem mocniejszy.

Wkrętarko-wiertarka to uniwersalne urządzenie, przydatne zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Dzięki niej wykonasz większy zakres prac – jak m.in. wkręcanie śrub i wiercenie otworów w wybranych materiałach.